covid19

Jak samemu złagodzić dolegliwości COVID-19?

 

Jeśli występują u Was dolegliwości charakterystyczne dla koronawirusa lub znacie osoby, które się z nimi borykają, zachęcam do wypróbowania poniżej opisanych technik zaproponowanych przez Janice Hadlock, professora akupunktury i medycyny chińskiej z Santa Cruz. 

Każdy wirus/ konflikt biologiczny destabilizuje qi (przepływ energii) w meridianach.

Z tego co podaje Janice, COVID-19 powoduje blokady w meridianie Jelita Grubego oraz w meridianie cudownym Du Mai.

 

Blokada meridianu Jelita Grubego w okolicy łokcia może powodować objawy utraty smaku i węchu.

Technika (rys. 1): delikatnie głaskaj przedramię w miejscu zaznaczonym czerwoną strzałką 10 – 20 razy. Kierunek jest kluczowy. Ruch ma być w jednym kierunku – do góry.  Wykonujemy go na obu przedramionach. Nie ma znaczenia czy robimy to na gołej skórze czy przez ubranie. Ważne, aby ruch był delikatny. Dodatkowo masujemy punkt zaznaczony czerwoną kropką.  

COV3

Blokada meridianu cudownego Du Mai w okolicy talii może powodować ogólne poczucie zmęczenia i słabości. 

Technika (rys. 2): Poproś członka rodziny, aby wykonał głaskanie za ciebie. Obowiązują zasady jak wyżej. Głaskamy w kierunku głowy, delikatnie bez nacisku, 10-20 razy. Można powtarzać. Jeśli nie masz nikogo, kto mógłby wykonać tą technikę lub wolisz wykonać ją sam/ sama, możesz wizualizować sobie silny przepływ energii w postaci światła, fali, rzeki, wiatru etc. zaczynając od dolnej części kręgosłupa, aż do karku. Im poważniejsze objawy COVID-19, tym trudniej będzie to zrobić. Możesz poczuć nawet silny opór przed tą wizualizacją, szczególnie w okolicy odcinka piersiowego kręgosłupa. Powtarzaj to ćwiczenie tak długo, aż poczujesz, że energia w tym miejscu może swobodnie przepływać. W ciągu 10 min, twoje siły witalne mogą powrócić lub znacznie się zwiększyć. Powtarzaj jeśli potrzeba.

COV2

Najbardziej niebezpieczna jest blokada meridianu cudownego Du Mai w okolicy głowy.  

Jedna z odnóg tego meridianu przechodzi od punktu na kręgosłupie u podstawy czaszki, przez śródmózgowie do punktu między brwiami tzw. “trzeciego oka.” Jest bardzo prawdopodobne, że to właśnie z tego powodu wirus tak szybko destabilizuje funkcje układu autonomicznego, a u niektórych osób powoduje śmierć.

Technika (rys. 3): Skup uwagę na punkcie u podstawy czaszki, dokładnie na kręgosłupie oraz na “trzecim oku,” punkcie pomiędzy brwiami. Możesz położyć sobie palce na tych dwóch punktach, aby było łatwiej skupić na nich uwagę. Następnie wyobraź sobie silną energię przepływającą między nimi, dokładnie przez środek głowy. Podobnie jak powyżej – może to być fala, światło, wiatr etc. Forma nie ma znaczenia – ważny jest ruch i kierunek (od tyłu, do przodu). Możesz poczuć opór przed wyobrażaniem sobie przepływu wzdłuż tej linii. Może ci się wydawać, jak gdyby twoje myśli ciągnęły cię na boki. Powtarzaj to ćwiczenie tak długo, aż poczujesz, że energia swobodnie przepływa przez ten obszar. W ciągu 10 min dolegliwości mogą się zmniejszyć oraz możesz “poczuć się bardziej sobą.” Technikę można powtarzać, jeśli czujesz taką konieczność. 

COV1

Uwaga!!! Powyżej opisane techniki nie są potwierdzonym sposobem leczenia wirusa. Nie zastępują tradycyjnego leczenia. Należy stosować się do zaleceń lekarza. Jednakże, włączenie ich do terapii, może spowodować znacznie szybszy i skuteczniejszy powrót do zdrowia. 

Tekst oryginalny w  języku angielskim znajdziecie na stronie Janice: www.janicehadlock.com.