1 1 mentoring_1

1:1 mentoring program

 

‘Tyle już zrobione, a mam wrażenie, że jeszcze długa droga do przebycia.’

Znasz to poczucie przytłoczenia, gdy rezultaty, które osiągasz nie satysfakcjonują cię pomimo ilości pracy włożonej w ich osiągnięcie?

Czytasz książki, oglądasz webinary, bierzesz udział w różnych kursach z rozwoju osobistego, emocjonalnego, duchowego, szukając odpowiedzi na pytania:

Co jeszcze mogę zrobić?

Czego mi jeszcze brakuje?

Co robię nie tak? 

Zadawane stale przez twój udręczony umysł. W sumie masz już więcej świadomości, udało ci się zmienić pewne wzorce, ale to wciąż nie jest to miejsce, w którym chcesz być.

Może dotyczy to Twojego zdrowia? Mentalnie już nawet wiesz (albo i nie), co jest przyczyną twoich dolegliwości, ale ból nie ustępuje lub stale powraca. A może twój problem dotyczy biznesu, lub finansów? Tyle podjętych działań, a zwrot nieadekwatny.

A może nie satysfakcjonują Cię twoje relacje? Brakuje ich, albo są przyczyną twojego smutku, złości lub poczucia winy? 

A może po prostu czujesz, że stoisz w miejscu. Za dużo możliwości, za dużo kierunków, za dużo do uzdrowienia, więc nie robisz nic lub próbujesz trochę tu, trochę tam, ale efekt nie jest satysfakcjonujący. 

Wiem jak to jest. Podczas mojej ścieżki rozwoju też miałam momenty frustracji, gdy lista kwestii do uzdrowienia była niekończącą się opowieścią, a kolejne metody przynosiły chwilową ulgę, a nie trwałą zmianę. Ponadto, pracując już ponad dziesięć lat z klientami, początkowo jako akupunkturzystka, a od kilku lat również jako terapeutka, obserwowałam, że rozwój czy proces zmiany jest dla każdego wyjątkową i indywidualną kwestią. Są tematy, które układają się podczas jednej sesji, ale są też takie, które potrzebują znacznie więcej czasu, a najczęstsze powody, dlaczego nie potrafimy wykreować takiej zmiany w życiu, jaką byśmy chcieli to:

  • brak stuprocentowego stanięcia do zmiany (czasami to co wydaje nam się, że chcemy, nie jest równoważne z tym,co naprawdę chcemy lub nie stajemy do zmiany z pozycji dorosłego i nie bierzemy za nią odpowiedzialności, bo nie chcemy przyjąć konsekwencji tej zmiany)
  • skupianie się na skutkach, a nie na przyczynach (wzorce, które obserwujemy w życiu wynikają z podświadomych konceptów, którymi kierujemy się w życiu. Zmiana wzorca powoduje, że koncept i tak pozostaje i najczęściej przenosi się do innych sfer życia. W jednym aspekcie czujemy się lepiej, ale pojawia się inny, który zaczyna nam doskwierać).
  • głęboko ukryte podświadome korzyści (chociaż na poziomie świadomym jest to absurdalne, że można mieć korzyści z niekomfortowych sytuacji, to jednak jest podstawowy mechanizm blokujący zmiany).
  • brak działania (z jednej strony może być to kolejny mechanizm sabotujący albo brak wiedzy, jakie wspierające działania mogę podjąć lub przytłoczenie ilością możliwych działań do podjęcia)

Czy wiesz już, który mechanizm jest aktywny u ciebie? A może znowu masz wrażenie, że wyrosła przed tobą góra lodowa? Wbrew pozorom zmiana może być łatwiejsz niż Ci się wydaje. 

Proces, który ci oferuję – trwa około miesiąca (4 spotkania raz w tygodniu, w terminach dostosowanych do twoich możliwości + 3 tygodnie pracy indywidualnej z formularzem online, pomiędzy spotkaniami) i jest podzielony na trzy etapy. 

“Zauważ” podczas tego etapu odkryjesz wzorce, które Cię blokują i zobaczysz jak przekładają się na twoje codzienne życie oraz jaką cenę płacisz za to, że nimi się kierujesz. 

“Uzdrów” podczas tego etapu uzdrowisz blokady oraz dezaktywujesz mechanizmy sabotujące. 

“Działaj” podczas tego etapu wprowadzisz konkretne działania, z którymi będziesz czuć się komfortowo i które umożliwią ci zmianę, którą chcesz w życiu doświadczyć. 

Proces jest tak skonstruowany, że adresuje wszystkie wyżej wymienione mechanizmy blokujące i nie pozwoli ci uciec, czy zignorować tego, co odkryjesz. Nie oznacza to jednak, że do czegokolwiek cię przymusi.

Decyzja jest zawsze po twojej stronie. Jednakże tym razem podejmiesz ją świadomie, a nie będzie ona wynikiem twoich podświadomych wzorców czy przekonań.

Dzięki procesowi:

-uzyskasz jasność, z czego wynika twój problem 

-odzyskasz sprawczość

-poczujesz się pewnie w działaniach,

co w rezultacie pozwoli Ci stworzyć nową rzeczywistość.