1 1 acupuncture_1

akupunktura

 

Cześć! Oferuję ci terapię akupunkturową dostosowaną indywidualnie do twojego zaburzenia według diagnostyki medycyny chińskiej.

Wielu ludziom akupunktura kojarzy się jako terapia bólu i w rzeczywistości ma ona dużą skuteczność w uśmierzaniu dolegliwości bólowych. Bardzo często pacjenci czują natychmiastową zmianę po wbiciu igieł, ponieważ przywrócenie właściwego przepływu energii w kanałach energetycznych pozwala ciału zrelaksować się. 

Jednakże, celem zabiegów akupunktury nie jest tylko pozbycie się symptomu, ale znalezienie przyczyny nierównowagi, która nie musi znajdować się w miejscu występowania objawu. Aby tego dokonać, stosuje się narzędzia diagnostyczne, takie jak: badanie pulsu, diagnozę z języka, palpację bolesnych punktów oraz dokładny wywiad.

Ciało komunikuje, że coś jest nie tak, jak być powinno, poprzez ból i dyskomfort, tak samo jak niemowlę poprzez płacz. Kluczem do skutecznego wyleczenia jest uświadomienie sobie, co organizm komunikuje przez daną dolegliwość.     

Medycyna chińska traktuje człowieka całościowo, biorąc pod uwagę nie tylko stan fizyczny pacjenta, ale również jego stan emocjonalny oraz mentalny. Przykładowo, bolący staw łokciowy, nie jest odrębną jednostką, ale częścią organizmu, który funkcjonuje w określonym środowisku, ma własną konstytucję i temperament, charakterystyczne wzorce emocjonalne oraz system przekonań.    

Zabiegi akupunktury nie tylko leczą dolegliwości bólowe, ale wiele innych schorzeń, a także wpływają na twój stan emocjonalny oraz mentalny dzięki czemu możesz prowadzić szczęśliwsze i bardziej satysfakcjonujące życie.

Podczas terapii akupunkturowej wykorzystuję również wiedzę z medycyny germańskiej, psychobiologii oraz coachingu transformacyjnego.