Projekt bez nazwy 2

Dlaczego warto nakłuwać blizny?

Najczęściej mówi się o bliznach przy okazji akupunktury kosmetycznej, ponieważ nakłuwanie blizn nie tylko powoduje ich spłycenie, ale również sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna, a blizna mniej widoczna. 

Jednakże walory wizualne to nie jedyny powód, dla którego warto rozważyć nakłuwanie blizn. Przede wszystkim, blizna może uniemożliwiać swobodny przepływ energii w miejscu, w którym się znajduje. Jest jak blokada na drodze. Trzeba zawrócić lub znaleźć drogę alternatywą. To samo dzieje się z energią: albo skręci ze swojej naturalnej  drogi i najprawdopodobniej przepłynie do sąsiedniego kanału energetycznego albo zacznie płynąć w przeciwnym kierunku. 

Jakie to może mieć konsekwencje?

Okolica, do której energia nie dopływa staje się osłabiona oraz gorzej ukrwiona, co może sprawiać, że jest narażona na dodatkowe urazy lub możemy odczuwać w niej różne dolegliwości. 

Ponadto, kanał, do którego ma ujście zablokowana energia, podobnie jak kanał, w którym energia płynie w przeciwną stronę, może powodować dolegliwości, w zupełnie innych miejscach lub uniemożliwiać procesy zdrowienia tkanek i organów, które pozornie nie mają nic wspólnego z blizną. 

Nie wszystkie blizny blokują przepływ energii, jednakże wiele tak. Generalnie najbardziej problematyczne z energetycznego punktu widzenia są blizny, które przecinają kanał energetyczny horyzontalnie. Przykładowo, blizna po cesarskim cięciu potrafi przeciąć drogę nawet pięciu kanałom.

Pozostaje jeszcze aspekt emocjonalny.

Jeśli trauma emocjonalna związana z powstaniem blizny lub ingerencją chirurgiczną była silna może nastąpić odłączenie części mózgu, która rejestruje odczucia w okolicy blizny. Powstaje dysocjacja – mózg przestaje widzieć tą okolicę. W takim przypadku proces zdrowienia nie może nastąpić.

Nakłucie blizny może spowodować uwolnienie emocjonalne lub przywrócenie wspomnień związanych z wydarzeniem, co umożliwia poradzenie sobie z wypartym bólem oraz aktywuje procesy zdrowienia. 

Podsumowując, nakłuwanie blizn adresuje nie tylko aspekty estetyczne, ale również energetyczne i emocjonalne powiązane z blizną. Warto skorzystać z zabiegu akupunktury, nawet jeśli blizna jest wieloletnia.